Przyjazny marketing dla każdego...
22

Warto zamówić katalogi reklamowe - projekt do wyboru od ręki

Dziś zdaniem bardzo wielu spółek broszury i katalogi reklamowe są jedną z bardziej poważnych form zainteresowania kontrahentów produkowanymi poprzez siebie towarami lub wykonywanymi usługami. W większości przypadków produkowanie katalogu czy projekt folderu zleca się profesjonalistom, natomiast dzisiaj coraz w większości przypadków agencje reklamowe oferują nabywcom skorzystanie z gotowych wzorów takich katalogów, które po prostu dostosowuje się do osobistych wymagań nabywcy. Taka forma jest dla wielu klientów bardzo korzystna, gdyż przede wszystkim jest o wiele niedroga niż zamawianie osobiście wykonywanego projektu, a ponadto szybsza w zrobieniu.

Czy gotowy kreacja broszury, katalogu jest gorszy?

Jest bardzo wiele różnorodnych opinii na temat tego, czy gotowe schematy broszur, katalogów spełniają swoja funkcję. Każda firma bowiem pragnie, aby ich katalog reklamowy był jak najbardziej unikalny i jak najlepiej realizował własne zadanie (artykuł do poczytania: www.whiteart.pl/portfolio/katalogi). Jednakże okazuje się, że spośród prezentowanych poprzez firmy gotowych projektów katalogów też bez najmniejszego dylematy można wyszukać taki, który jak najbardziej spełnia oczekiwania kontrahenta w tym zakresie. Przeważnie takie gotowe projekty na katalog reklamowy można dowolnie zmieniać.

Niepowtarzany katalog spółki czy produktu

Dzięki temu można wykonać taki projekt katalogu, folderu, który również będzie jak najbardziej niepowtarzalny i unikatowy. Niewielkie zmiany odnośnie palety barw projektu katalogu czy np użytej w niej czcionki powodują, że nabiera on całkowicie nowego wyglądu i w znaczącej liczbie przypadków nie przypomina pierwotnie oglądanego projektu. Gdy klient decyduje się korzystać z gotowego projektu katalogu, wtedy w bardzo wielu sytuacjach może liczyć na to, że efekt końcowy, czyli gotowy folder, uzyska o wiele szybciej niż w sytuacji, gdyby zlecił wykonywania indywidualnego projektu. Jest to częściej jeden z powodów, dla którego kontrahenci decydują się skorzystać z takich teraz projektów. Nie bez czczenia pozostaję często też cena, gdy chodzi o gotowy projekt katalogu najczęściej jest ona o wiele niższa, gdyż nabywca nie ponosi w bardzo wielu sytuacjach wysokich kosztów związanych z zaprojektowaniem katalogu.

Zyski nabywcy, który wybiera gotowy projekt katalogu

Wielu klientów, którzy wybierają takie gotowe kreacje baneru, folderu wskazują na wiele dochody gotówki, które z tego tytułu uzyskują. Głównie na pierwszym miejscu stawiają koszt jego zaprojektowania i czas, katalog reklamowy wykonywany na bazie gotowych projektów jest wykonywany o kilka szybciej i przede wszystkim jest o kilka tani, niż także wykonywany na spersonalizowane zamówienie. Gotowe projekty katalogów czy folderów reklamowych w wielu przypadkach określają ogólny ego wygląd, i rzeczy tj. na przykład rozmieszczenie zdjęć, opisów, czy rodzaj użytej czcionki. Ne jest jednakże powiedziane, że tych danych nie można przerobić, jedna zmiana gotowego projektu jest o kilka szybsza niż tworzenie nowego od podstaw. W większości wypadków też nabywcy stwierdzają, że prezentowany im gotowy projekt całkowicie odpowiada ich wymaganiom i nie widzą żadnej potrzeby jego zmiany. Decydując się na taki gotowy katalog reklamowy kontrahenci przeważnie dostają do wyboru wiele lub kilkanaście wzorów, dzięki czemu mogą wyselekcjonować jak najbardziej odpowiadający ich wymaganiom i oczekiwaniom. W zdecydowanej większości przypadków też zdarza się, że kontrahent wybiera gotowy projekt na folder reklamowy dotyczący jednego produktu, a potem na jego bazie jest tworzony cały folder reklamowy. Znacznie ułatwia to prace projektantom, gdyż nie muszą wymyślać nowych wzorów, muszą tylko przystosować istniejący do indywidualnych potrzeb. Bywa też, że nabywca sam dostarcza gotowy projekt katalogu, żeby firma wykonująca go na jego zlecenie miała bazę do wykonania zapotrzebowania.

Warto poczytać:
www.projekty-logo.eu
Podobne wpisy